تهران، میدان حسن آباد
تهران، میدان حسن آباد
09124476349

گوشی محافظ گوش تری ام 3M

گوشی محافظ گوش تری ام 3M

محافظ گوش های تری ام

کمپانی معروف تری ام سری محصولات محافظ گوش را نیز تولید کرده است که با توجه به مشهوریت و موفقیت های زیاد این کمپانی کیفیت محصولات نیز بالاست. کاربرد اصلی این محصولات زمانی است که در اطراف و محیط زندگی و یا کار شما سروصدای زیادی وجود داشته باشد، همچنین توجه داشته باشید که اگر آلودگی صوتی تاثیرات بر قوه ی شنوایی انسان دارد بر همین اثر استفاده از محافظ گوش امری ضروری تلقی می شود. در ابتدا می خواهیم بدانیم محافظ گوش چیست و برای چه بکار می رود.

محافظ گوش چیست؟

ابزار محافظ گوش، یک ابزار فردی است که برای جلوگیری از رسیدن آسیب ها به شنوایی انسان ها طراحی شده است. پر اهمیت ترین کاری که این محافظ انجام می دهد کاهش دادن صداهای بلند است که در محیط کار افراد بوجود می آیند. محافظ های گوش اشکال مختلفی مانند Earmuff یا Ear plug دارند که هرکدام در صنایع مربوط به خود بکار می روند. اگر ابزار محافظ گوش به درستی استفاده نشود باعث بروز مشکلاتی همچون آسیب به قوه ی شنوایی انسان می شود.

مزایا و معایب گوش گیر

محافظ های گوش یا همان HPD مزایایی مانند این دارند که جلوی دید را نمی گیرند و افراد استفاده از آن را فراموش نمی کنند، جابجایی آسانی دارد و گم نمی شود اما یکی از بزرگترین عیوب آن سنگینی بسیار زیاد آن است که باعث می شود افراد زیادی از آن استفاده نکنند. باید توجه داشته باشید که استفاده از این ابزار مانند کلاه و یا عینک آسان انجام نمی گیرد.

محافظ های رو گوشی

محصولاتی که در این مقاله می خواهیم به آن اشاره کنیم از سری محافظ های رو گوشی یا Earmuff هستند. این نوع محافظ ها رایج ترین در صنعت هستند. این ابزارآلات گوش را به طوری می پوشاند که 30 تا 15 دسیبل از شدت صدا کاسته می شود. همچنین به شکل هدفون هستند و خطر کمتری نسبت به دیگر وسایل حفاظتی گوش دارند زیرا با بافت های داخل گوش انسان در تماس نیستند. استفاده از این وسیله در فصل گرما باعث تعریق بسیار زیاد می شود اما بالعکس در زمانهایی که هوا سرد است گوش ها را بخوبی گرم می کند از طرفی هم اگر پرده ی گوش شخصی آسیب دیده و یا پاره شده باشد میتواند براحتی از محافظ های رو گوش استفاده کند. استفاده ی این محصول به افرادی که عینک میزنند توصیه نمی شود زیرا هنگام استفاده به مشکلاتی برمیخورند.

گوشی های Earmuff دارای سه جز مهم است که بر این پایه اند :

  • فنجانک (Cup): از پوسته های سفت به شکل بیضی، کروی و یا اشکال دیگر درست شده است.
  • بالشتک (Cushion): در اطراف لاله ی گوش قرار دارد و لاستیکی و منعطف است.
  • فنر (Headband): سربند بخشی است که دو فنجانک را در کنار گوش ها محکم نگه میدارد.

موارد مهم در هنگام استفاده از محافظ های گوش

در زیر بالشتک ها لایه های سخت و غیرقابل نفوذ( مانند مو و پارچه) قرار ندهید زیرا از شدت حفاظت کاسته می شود. بعد از اتمام کار سعی در تمیز نگه داشتن آن باشید و در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. این محافظ ها باید در محلی خنک نگهداری شوند و در پایان کار باید با آب و صابون تمیز شوند.

محافظ گوش H9 تری ام

این محافظ گوش از سری Earmuff است و طراحی ارگونومی دارد. با توجه به نرمی قسمتی که بالای سر قرار دارد براحتی مورد استفاده قرار می گیرد و از وارد شدن فشار زیاد به سر جلوگیری می کند. نام تجاری این محصول نیز 3M Peltor می باشد. این محصول حلقه های گوشی دارد که از منافذ خود هوا را عبور می دهد و فویل های بهداشتی آن مانع از تعریق زیاد می شوند.

3m-ear-protector-h9ابعاد و وزن

ابعاد محافظ گوش H9 تری ام 13×19 سانتی می باشد و وزنی حدود 190 گرم دارد. مواد بکار رفته در آن فلز فولاد و پلیمر ABS می باشد. ساختار فولاد ضد زنگ آن باعث می شود در برابر خمیده شدن و تاب خوردگی مقاومت کند. بالشتک های آن از کف و مایع پر شده است که سبکی زیادی به ما هدیه می دهد و سبب می شود برای طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این بالشتک ها از آسیب رسیدن به گوش در هنگام کار جلوگیری می کنند.

بازده و استاندارد محافظ گوش تری ام

این محافظ گوش میتواند تا 25 دسیبل صدا را کاهش دهد و گوش گیر آن از بالای سر کنترل می شود. دارای استاندارد های AS/NZS 1270:2002 و AS/NZS 1269.3:2005 می باشد. شاخص NRR، شاخص کاهش سروصدا است که ممکن است میزان محافظت از شنوایی را که محافظ گوش در طول استفاده معمول ایجاد می کند، بیش از حد ارزیابی کند. شرکت تری ام توصیه می کند NRR را برای تخمین میزان کاهش سر و صدا ارائه شده 50 درصد کاهش دهید. همچنین برای مواجهه با صدای TWA تا 98 dBA توصیه می شود. این گوشی در کنار محافظت مانع از تضعیف قوای ذهنی مانند تمرکز و دقت افراد می شود.

3m-ear-protector-h9-1ویژگی های محافظ گوش H9

محافظ گوش H9 تری ام قابلیت نصب بر روی کلاه شاخصه ی این محافظ گوش می باشد.در بالای آن هم یک سربند ضد استیل وجود دارد که برای سازگاری نیروی وارده بکار رفته شده است، یعنی فشار به تمام نقاط سر بطور یکسان وارد می شود. رنگ این محصول نیز زرد است. همچنین سیم دار و دی الکتریک نیست و مقاومتی در برابر رطوبت از خودش نشان نمی دهد.فلزات را هم نمی تواند تشخیص دهد و نوع و هدف آن محافظت از گوش هاست. از طرفی هم بلوتوث ندارد.

زمینه های مورد استفاده

اگر شما چمن زن، جوشکار، مونتاژ کننده و یا مسئول تعمیر و نگهداری تاسیسات هستید این محصول کاملا برای شما مناسب است و نیازهایتان را برطرف می سازد. از جهتی هم اگر به تعمیر و نگهداری های نظامی، ساختمان سازی، تراشکاری، تولیدات دارو و شیمیایی، صنایع کار با فلزات، نفت و گاز و معدن ارتباطی دارید، از محافظ گوش H9 تری ام میتوانید نهایت بهره را ببرید.

محافظ گوش H10a تری ام

این محافظ گوش از سری محافظ های روی گوش است و با فناوری دو پوسته قدرت مسدود کردن سروصدا را افزایش می دهد. نام برند تجاری آن 3M Peltor می باشد و گوش گیر محافظ بالای سر قرار می گیرد. هدبند آن قابل تنظیم است و ساختی با دوام دارد. اما در برابر رطوبت مقاومتی ندارد. طراحی ارگونومی دارد و فلز را هم تشخیص نمی دهد.

3m-ear-protector-h10aوزن و ابعاد

محافظ گوش H10a تری ام در ابعاد 9×14.5×19 سانتی متری و وزن 255 گرم تهیه شده است. از برای این هم برای فعالیت های کوتاه مدت و هم طولانی شما بسیار مناسب است. سربند آن از استیل ضد زنگ ساخته شده است و مقاومت بالایی در برابر خمیدگی و تاب خوردن از خود نشان می دهد. ترکیبات آن فلز، پلاستیک، اسفنج و فوم است. این سربند برای اینکه راحت تر استفاده شود نقاطی در خود دارد که کج می شود و با هر اندازه ای متناسب می شود. همچنین این سربند وزن را با فشار کمی پراکنده می کند. عایق الکتریکی نمی باشد و علت استفاده سیم های ضد زنگ در قسمت هدگیر این محافظ، بیشتر شدن راحتی فرد در زمانی است که از گوشی طولانی مدت استفاده شود و فشار نقطه ای روی جمجمه را کاهش می دهد.

میزان حفاظت

این محافظ بالاترین رتبه را از نظر بیشترین قدرت کاهش صدا در میان گوش بند های سبک بالای سر دارد. از جهتی هم مراقبت از شنوایی آن تا 105dBA موثر واقع می شود. نسبت سیگنال به نویز آن 30 دسیبل است و برای هر کسی که در معرض میزان خطرناکی از سروصدا قرار دارد گزینه ای راحت و کارآمد می باشد. شاخص NRR یا همان شاخص کاهش سروصدا ممکن است میزان محافظت از شنوایی را که محافظ گوش در طول استفاده معمول بوجود می آورد، بیش از حد ارزیابی کند. شرکت تری ام توصیه می کند NRR را برای تخمین میزان کاهش سر و صدا ارائه شده 50 درصد کاهش دهید.

3m-ear-protector-h10a-1ویژگی ها و شاخصه ها

محافظ گوش H10a دارای طراحی منحصر به فردی است که لاله ی گوش را به آسانی داخل فنجانی های این محافظ گوش قرار می دهد. براحتی با دیگر وسایل محافظتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد و دارای درزگیری بیضی شکلی است که از ترکیب مخصوص و فوم منعطف ساخته شده است. این درزگیر ها به لاله ی گوش خارجی فشار کمی وارد می کنند و کارایی زیادی به خصوص در پشت گوش دارند. درزگیر های مذکور بسته به حالت صدایی که شنیده می شود( با توجه به فرکانس و بم و زیر بودن صدا) از قوه ی شنوایی حفاظت لازمه را انجام می دهد. از طرفی نیز این محصول در رنگ های قرمز و مشکی تولید شده است.

3m-ear-protector-h10a-2استاندارد و کاربرد

اگر در محیط هایی با آلودگی صدای زیادی کار می کنید ما استفاده از این محصول را به شما توصیه می کنیم. این ابزار ایمنی تاییدیه ی بین المللی طبق معیار های CSA Z94.2 و S3,19-1974 ANSI را دارا می باشد. با توجه به این استاندارد ها در سنباده زنی، نقاشی، جوشکاری، مونتاژ و تمیز کردن بکار می رود. همچنین می توانید در صنایع آهنگری، فلزکاری، نساجی، کار تاسیساتی و کار در موتورخانه ها استفاده کنید.

محافظ گوش H10b تری ام

این محافظ گوش، از نوع رو گوشی یا (Earmuff) می باشد و مناسب محیط های پرسروصدا است. نام تجاری 3M Peltor بر این محصول نهاده شده است. رزونانس را به حداقل می رساند و فرکانس های بالا را تا حد امکان تضعیف می کند که اتصال میان پوسته ی داخلی و خارجی باعث این تضعیف شدگی میشود. دارای فنجان های دوقلویی می باشد که پر شده از فوم است.

3m-ear-protector-h10bابعاد و مواد بکار رفته در آن

مواد بکار رفته در آن پلیمر (ABS) و فلز است. ابعاد آن 19×14×9 است و کوسن های گوش گیر آن پر از مایع و کف می باشد. سربند استیل آن از نوع ضد زنگ است و در برابر خم شدن و تاب خوردن از خود مقاومت نشان می دهد. این سربند وزن را برای یک فشار کم توزیع می کند و دارای نقاط محوری است تا به شکل دلخواه شما تغییر اندازه دهد.

خصوصیت ها

این محافظ که نوع و هدف آنها حفاظت از گوش است، طراحی پشت سر دارد و با انواع کلاه های سخت میتواند بکار برود. از این جهت هم باند مستقیما در پشت گردن قرار می گیرد. فناوری دو پوسته ی ویژه ای دارد که محافظتش موثر واقع می شود. این محصول دی الکتریک نیست و مقاومت زیادی در برابر رطوبت از خود نشان نمی دهد. همچنین رنگ آن قرمز و مشکی می باشد. عایق الکترونیکی نیست و در آن هیچ نوع سیمی بکار نرفته است. این محافظ گوش دارای راحتی فوق العاده و محافظت زیادی از نویز ها در محیط می کند به همین علت نهایت استفاده را در فناوری گوش گیر دارد. این محافظ آیتم بلوتوث و تشخیص فلز را در ویژگی های خود ندارد.

3m-ear-protector-h10b-1وظیفه ی حفاظت

طبق معیار کاهش صدا (NRR) این محافظ صدا را تا 29 دسی بل کاهش می دهد. شاخص NRR یا همان شاخص کاهش سروصدا ممکن است میزان محافظت از شنوایی را که محافظ گوش در طول استفاده معمول بوجود می آورد، بیش از حد ارزیابی کند. نوار های قرمزی بر روی این محافظ وجود دارد که به سرعت و راحتی حفاظت از گوش ها کمک می کند. شرکت تری ام توصیه می کند NRR را برای تخمین میزان کاهش سر و صدا ارائه شده 50 درصد کاهش دهید. فناوری دو پوسته سطح صدا را تا 105 dBA کاهش می دهد. این محافظ با سیستم اعتبار سنجی دو گوش 3M M EA-Rfit متناسب است.

کاربرد

با توجه به کاربرد اصلی محافظ گوش یعنی در در برابر آلودگی صوتی بسیار زیاد برنامه هایی که ما برای بکارگیری محافظ H10b پیشنهاد می کنیم عبارتند از کار های مربوط به فلزات، مونتاژ، تعمیر کردن، سنگ زنی، نقاشی و تعمیر و نگهداری تاسیسات و همچنین صنایع پیشنهادی جوشکاری، نساجی، تراشکاری، ساختمان سازی، حمل و نقل، تعمیر و استخراج، نفت و گاز، صنایع دارویی و شیمیایی می باشد. همچنین با استاندارد AS/NZS 1269.3:2005 و AS / NZS 1270: 2002 مطابقت دارد.

3m-ear-protector-h10b-2قیمت محافظ گوش های تری ام

مشتریان گرامی! شما می توانید جهت خرید و سفارش محصولات معرفی شده از طریق صفحه ی تماس با ما با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در پیام رسان های واتساپ، تلگرام و یا ایمیل پاسخگوی شما هستند.
محصولات مرتبط