تهران، میدان حسن آباد
تهران، میدان حسن آباد
09124476349

ماسک شیمیایی نیم صورت هانیول Honeywell مدل 5500

ماسک شیمیایی نیم صورت هانیول Honeywell مدل 5500
امروزه در صنایع مختلف نیاز های متنوعی وجود دارد. یکی از آنها محافظت از دستگاه تنفس انسان است. اگر در معرض آلاینده ها قرار می گیرد و ممکن است به دستگاه تنفسی شما آسیب برسد تا پایان همراه ما باشید. شما می توانید با ماسک های مناسب از این آسیب جلوگیری کنید. این ماسک ها عبارتند از: ماسک های نیم صورت و تمام صورت. شما می توانید با توجه به نیاز خود از این محصولات بهره ببرید. یکی از کمپانی های معروف و کارکشته ی این صنعت هانیول Honeywell است که تولیدات زیادی در این عرصه دارد. پایه و اساس این کمپانی بر اصل ایمنی است و دارای استاندارد های فراوانی است. پس با آرامش خاطر از محصولات این شرکت استفاده کنید.

Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-8ماسک شیمیایی نیم صورت مدل 5500 هانیول

اگر به دنبال یک ماسک مقرون به صرفه و دارای ویژگی های مطلوب هستید، ما ماسک شیمیایی نیم صورت 5500 هانیول را به شما پیشنهاد می کنیم. این محصول با منطقه ی آب بندی و کانتور مناسب تناسب خوبی را بوجود می آورد. این ماسک شیمیایی توسط شرکت هانیول با برند North (نورث) تولید شده است. این محصول از نوع تمیز کننده ی هوا است و برای کاربرد آسان و راحتی افراد مورد استفاده قرار میگیرد. تسمه هایی که در دو طرف این ماسک قرار دارد بدون لاتکس است و همراه با فرد کشیده می شود. این ویژگی کشیده شدن باعث میشود دید افراد نسبت به محیط بهتر شود.

Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-1استفاده و کاربرد

این ماسک شیمیایی با برند North محافظت شدیدی دارد که در برابر بخار و ذرات، گرد و غبار، گاز های اسیدی، بخار های آلی و سایر آلاینده ها انجام می گیرد. شما می توانید این محصول را با تمام کارتریج های سری N بکار بگیرید. این ماسک علاوه بر آن که به عنوان یک ماسک تمیز کننده ی هوا مورد استفاده قرار میگیرد، میتواند مانند یک ماسک تنفسی تصفیه کننده ی هوا (PAPR) و یک ماسک تنفس هوا (CF-SAR) با جریان مداوم تبدیل شود. با توجه به ویژگی های مذکور این محصول در صنایع کشاورزی، شیمیایی، ساخت و خدمات غذایی بکار گرفته شود. نوع سوپاپ این ماسک سوپاپ بازدم است و در سه اندازه ی کوچک، متوسط و بزرگ تهیه شده است که مناسب عده ی زیادی از افراد می باشد.

خطرات

اگر ماسک نیمه صورت 5500 هانیول با فیلتر و یا کارتریج مناسب استفاده نشود ممکن است باعث بروز خطراتی بشود. شما نمی توانید برای گاز هایی که بشدت خطرناک و (IDLH) هستند این ماسک را بکار ببرید. همچنین اگر تراکم گاز آلاینده های از حد مجاز (MUC) نیز بالاتر برود وضعیت پرمخاطره می شود. اگر می خواهید این ماسک را برای محیط هایی که غلظت اکسیژن آن بیشتر از 19.5 است تهیه فرمایید ما این محصول را به شما توصیه می کنیم.

آئین نامه و استاندارد

این محصول ارگونومیکی در رنگ سیاه آیین نامه – ASNZS 1716: 2012 Lic 0563 را دارا می باشد. همچنین مجوز استفاده با فیلتر های سری N را از استاندارد NIOSH نیز دارد. گواهینامه ی NIOSH,ANSI Z88.2 -1992 را همراه خود دارد. ماسک شیمیایی مدل 5500 هانیول مورد تایید استاندارد NIOSH نیز می باشد. محصولات سری 5500 دارای وارانتی نیز می باشند که شرکت هانیول سلامت کالا را از کارخانه تا شرکت توزیع تضمین می کند. این محصول دارای مجوز BACKPACK ADAPTER OPTION: NIOSH (آداپتور کوله پشتی) برای استفاده در رنگ آمیزی و جوشکاری می باشد. آداپتور مذکور به صورت جداگانه فروخته می شود. این ماسک نیازی به باتری هم ندارد.

Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-2شاخصه ها

هستر های بالایی این ماسک هزینه ی کمی دارند و برای تامین ایمنی هستند. ضخامت بند های این محصول کم و زیاد می شود. بطور مثال در اطراف چانه پشتیبانی قوی دارد و پل بینی آن دارای انعطاف پذیری خوبی است. جنس آن از الاستومر است و اتصالات آن از پلی پروپیلن می باشد. این اتصالات برای مانع شدن از قطعی تصادقی به شکل رشته ای هستند. این ویژگی زمانی به چشم می آید که ماسک در تنظیمات CF-SAR و PAPR بکار گرفته شود. بند های این ماسک از فرسایش در هنگام کار جلوگیری می کند. شما می توانید در برنامه های مختلف و طولانی مدت از آن استفاده کنید.

محتویات و ویژگی آن

این محصول از پلی پروپیلن، پلی فنیلین اکساید، پلی ایزوپرن، الاستومر (TPE: Thermoplastic Elastomer )، نایلون و الاستیک بافته شده ساخته شده است و جنس آن از سیلیکون می باشد. همچنین فاقد لاتکس است و آلرژی زا نیز نمی باشد. سیستم تعلیق گهواره ای این محصول برای تمیز کردن براحتی جدا می شود. شیر بازدم این محصول مقاومت تنفسی بسیار کمی بوجود می آورد و اگر نخواهیم درپوش را هم برداریم باز هم میتوان فشار را به آسانی کنترل کرد. کانتور آن دارای فلنج آب بندی است که نقاط فشار را از بین می برد. وجه تمیز شونده ی آن که از الاستومر نرم ساخته شده است با صورت فرد سازگار شده است. در برابر حرارت مقاوم است و انعطاف پذیری بالایی دارد. وزن این ماسک بدون فیلتر حدود 130 گرم می باشد.

چه فیلتری برای این ماسک مناسب است؟

کارتریج و فیلتر های مناسب این ماسک سری N هانیول است. یکی از شاخصه های این فیلتر ها بکارگیری آسان آن است که حتی در کارتریج های بخاری و گازی این ویژگی را از دست نمی دهد. با توجه به نمای کم و منحنی بودن این فیلتر برخوردی با اشیای دیگر در هنگام استفاده دیده نمیشود. نوع فیلتراسیون این کارتریج ها N95 و R95 ،P100، N99 می باشد. این محصول زمانی توسط NIOSH ضمانت می شود که با محصولات هانیول سری نورث (North) مورد استفاده قرار گیرد. از پلی استایرن ساخته شده است و خطرات ناشی از ذرات معلق در هوا و آلودگی ها را کاهش می دهد. Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-3 دیگر فیلتر هایی که می توان با ماسک تمام صورت 5500 هانیول بکار برود: فیلتر 7580P100 NORTH، فیلتر Honeywell N75003L، فیلتر Honeywell N75001L، فیلتر Honeywell 75SCL

فیلتر 7580P100 NORTH

سازگاری این فیلتر با ماسک های 5500 است و رنگ ارغوانی دارد. بازده فیلتر 99.97 درصد است و اتصال آن از نوع رشته ای است. در برابر مواد شیمیایی (آئروسل) مقاومت می کند و کلاس آن P100 می باشد. اگر شما در برابر الیاف، مه، گردوغبار هستید و یا در کارگاه های جوشکاری، کارخانه ها و صنایع کار با چوب هستید این فیلتر را تهیه کنید. این فیلتر 45% نازکتر است. درنتیجه سبک تر است و به آسانی بکار می رود. ابعاد آن هم 1×7×3 اینچ می باشد. به دلیل اینکه زیر چرخ دنده ی صورت قرار می گیرد فضای بیشتری برای دید به ما می دهد.

فیلتر Honeywell N75003L

این فیلتر با ماسک های 7700 و 5500 سازگار است و نوار زرد دارد. این کارتریج که از سری N می باشد در وظیفه ی حفاظت آن در برابر گاز های آلی، کلر، کلرید هیدروژن، دی اکسید سولفور و هیدروژن فلوراید می باشد. برند این ماسک هم از سری نورث (North) می باشد. نوع حفاظت آن تنفسی است و ابعاد آن 6×2 اینچ می باشد. همچنین نوع اتصال کارتریج رشته ای می باشد.

فیلتر Honeywell N75001L

همانطور که از نام فیلتر مشخص است، از سری N می باشد. این سری ماسک ها برای ماسک های نیمه صورت 5500 و 7700 مناسب هستند. نوع کارتریج آن سرنیزه است و وظیفه ی اصلی حفاظت آن در برابر بخارات آلی می باشد. اما در برابر گاز هایی همچون کلر، کلرید هیدروژن، دی اکسید گوگرد، فلوراید هیدروژن و دی اکسید کلر از ما محافظت می کند. ابعاد آن 3×6×1.5 اینچ است و از پلاستیک ساخته شده است. بازده این فیلتر 99.97 درصد است. بخاطر نمای منحنی و کم جلوی دید رو نمی گیرد.

فیلتر Honeywell 75SCL

این محصول ابتدا در سال 2018 در دسترس قرار گرفته است. شما می توانید این فیلتر را برای تمام ماسک های نیم صورت تصفیه کننده ی هوا و دستگاه تنفس کامل بکار ببرید. فیلتر Honeywell 75SCL فیلتری بسیار شایسته است و برای استفاده نیز آسان می باشد. این کارتریج از چندین آلاینده حفاظت می کنند که تعدادی از آنها بدین شرح اند: بخار آلی ، کلر، کلرید هیدروژن، دی اکسید گوگرد، سولفید هیدروژن (فرار)، فلوراید هیدروژن، دی اکسید کلر، آمونیاک، متیل آمین و کارتریج فرمالدئید. با توجه به این میزان آلاینده به این فیلتر لقب فیلتر شیمیایی مولتی گاز داده اند. این محصول در صورت استفاده با محصولات Honeywell North دارای تاییدیه از موسسه ی ایمنی بهداشتی NIOSH می باشد. شما می توانید در موارد زیر نیز از این فیلتر بهره ببرید: ماسک آزمایشگاهی بوده و برای کار در آزمایشگاه های شیمی مناسب است.محیط هایی که دارای رنگ و مواد کراتینی هستند. کاربرانی که با مواد ضد عفونی کننده کار انجام می دهند مانند مرغداری ها همچنین مناسب برای افرادی که با حوضچه های تصفیه آب سروکار دارند.

ضمانت و گارانتی

شرکت هانیول تعهد نامه ای را ارائه داده است. طبق این تعهد نامه فقط محصولاتی شامل گارانتی می باشند که بند های این تعهد نامه را رعایت کرده باشند. مفاد این تعهد نامه عبارتند از:
  • محصول خود را از شرکت مرجع و یا توزیع کننده ی مورد تایید خریداری کنیم.
  • بنظر می رسد هانیول در طول استفاده و سرویس دهی عادی را به مدت یک سال تضمین می کند.
  • وجه حمل بار پیش پرداختی به شرکت هانیول و یا به یک مرکز خدمات مجاز هانیول پرداخته شود.

Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-6موارد دیگری که خوب است بدانیم:

هر کدام از محصولات تنفسی هانیول اگر در معرض تصادف، تغییر، سوء استفاده، نگهداری نادرست و استفاده با قطعات غیرمناسب قرار بگیرند، مورد تایید کمپانی مرجع نمی باشند. ماسک نیم صورت 5500 هانیول نباید در معرض گرما، آفتاب، آب، مواد شیمیایی و ازن قرار بگیرد زیرا ممکن است ماسک فرسوده شود و شرکت هانیول مسئولیتی را قبول نمی کند. لنز صورت و سیلندرهای هوای فشرده وسایلی هستند که مناسب سرویس دهی نیستند. ابزار هایی که می خواهید برای سرویس با این ماسک استفاده کنید باید مورد تایید شرکت هانیول باشد. برای اینکه ضمانت و گارانتی محصول خریداری شده را حفظ کنید باید تعمیر و نگهداری را به شرح دفترچه ی راهنما انجام دهید. مانند: تعویض سریع، تعمیر قطعات تخریبی و تعویض قطعات طبق برنامه. شرکت مرجع مسئولیت تمام خطر های دیگر را بر عهده می گیرد. اگر خریدار به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم کالای خود را از دست بدهد و یا اتفاقی مانند آن بیفتد، خسارت ناشی از عدم استفاده از محصول پرداخته می شود.

Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-4چند ویژگی مفید

همانطور که میدانید وزن این ماسک بسیار کم است و شباهت زیادی با مدل 7700 دارد. اما تفاوتی که با هم دارند در قیمت این دو محصول است. در صنایع زیادی بکار می رود. با توجه به نیم صورت بودن (محافظت از بینی و دهان) در محیط هایی نیازی به پوشاندن چشم ها نیست می توان از آن استفاده نمود. اگر می خواهید با فیلترهای HEPA از این ماسک بهره ببرید مطمئن باشید این ماسک پاسخگوی نیاز های شما می باشد. همچنین شما می توانید دو فیلتر نصب کنید و کارتریج ها را تعویض کنید. همچنین توسط موسسه ی ایمنی بهداشتی (NIOSH) تایید شده است و دارای دریچه ی تخلیه ی هوای بازدم است. این دریچه هوای بازدم را به بیرون هدایت می کند و باعث به تعویق افتادن خستگی کاربر می شود.

نحوه ی کار ماسک

این ماسک دارای دو تسمه ی کِشَنده است که با کمک آن کاربر میتواند براحتی از آن استفاده کند. توجه داشته باشید که با کشیده شدن زیاد این تسمه ها مقاومت خود را از دست می دهند. پس با آرامش و طمانینه از این ماسک استفاده کنید. پس از هنگامی که هر دو فیلتر با احتیاط بر روی ماسک نصب شده اند، هوای محیط از این فیلتر ها می گذرد و وارد ماسک می شود. سوپاپی که بر روی ماسک و جلوی دهان تعبیه شده است کمک می کند پس از تنفس هوای بازدم از دهان خارج شود. این ماسک را ویژگی های نامحدود آن میتوان بعنوان ماسک نقاشی و یا ماسک رنگ آمیزی دانست.

Half-face-chemical-mask-Honeywell-5500-7پرسش و پاسخ

آیا با این ماسک میتوان به راحتی صحبت کرد؟

پاسخ: این ماسک مهر و موم محکمی دارد و هنگام صحبت دیگران به سختی متوجه حرفهای شما می شوند.

آیا می توان با یک کارتریج از آن استفاده کرد؟

پاسخ: خیر نمی توان از آن استفاده کرد. باید یک جفت کارتریج را بکار ببرید تا بهره ی مطلوب را از آن ببرید.
محصولات مرتبط