تهران، میدان حسن آباد
تهران، میدان حسن آباد
09124476349

ماسک شیمیایی نیم صورت سری 7500

ماسک شیمیایی نیم صورت سری 7500
ماسک شیمیایی نیم صورت ساخت کمپانی 3M در انواع و اقسام گوناگونی موجود می باشند که هر کدام برای شرایط و مواقع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ماسک های سری 7500 تری ام دارای قابلیت های منحصر به فردی همچون برخورداری از بدنه سیلیکونی، هدایت هوای بازدم به پایین، برخورداری از دریچه تنفسی مجزا برای تنفس سبک تر و راحت تر و سایر ویژگی هایی که در این محصولات گنجانده شده است. این ماسک طوری طراحی و ساخته شده است که در موقع استفاده از کلاه ایمنی، برای برداشتن از روی سر، نیازی به برداشتن و درآوردن کلاه نباشد. این ویژگی در اغلب استفاده هایی که نیاز به حفظ کلاه می باشد کاربرد خوبی را در بر دارد. همچنین این سری از ماسک قابلیت سهولت در برداشتن موقت را دارا می باشد. به گونه ای که می توان تسمه های ماسک را شل نموده و بند ها به صورت کشویی به پایین کشیده می شوند. این امکان در صورت برداشتن ضروری ماسک بسیار کاربردی واقع شده است. ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام مدل 7501 و 7502 و 7503 در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ موجود هست. این سایز ها هر کدام رنگ مخصوص به خود را داشته و با هم متفاوت هستند. رنگ های سایز ها به ترتیب خاکستری، آبی روشن و آبی تیره می باشند. وزن این ماسک 148 گرم می باشد که این میزان بسیار کم بوده و بر روی صورت به ندرت حس می شود. ماسک 7502 و 7503 از گونه های پر طرفدار در موارد استفاده ایمنی و تنفسی می باشد و محبوبیت بیشتری را در میان مصرف کنندگان کسب نموده است. زیرا یکی از ویژگی هایی که این ماسک داشته، برخورداری از خروجی Cool Flow بوده که در هنگام دم و بازدم، گرمای حاصل از تنفس گرفته و خشک شده و حس بهتری را برای مصرف کننده به همراه دارد. ماسک های تولید شده این برند از آزمایشات و آزمون های متعددی عبور می نمایند تا استاندارد های مورد نظر را دریافت کنند. یکی از مهم ترین این استاندارد ها تاییدیه استاندارد اتحادیه اروپا CE 66061 می باشد. لازم به ذکر هست که تمامی محصولات این استاندارد را به همراه دارند. دیگر استاندارد مورد توجه برخورداری از استاندارد EN 140:1998 می باشد که متعلق به بدنه ماسک بوده و می توان آن را استعلام نموده و از شرایط دقیقش مطلع شد.

3m-half-facepiece-respirator-7500-3ماسک شیمیایی نیم صورت سری 7500 برای چه کار هایی مناسب است؟

ماسک های سری 7500 تری ام مصارف و استفاده های زیادی در صنعت داشته و در کاربرد های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا سهولت در استفاده، ویژگی های منحصر به فرد، مرغوبیت بالای مواد ساخته شده و … این ماسک را به اولین گزینه برای استفاده تبدیل کرده است. در ادامه برخی از استفاده های پر کاربرد در صنایع و فعالیت های مختلف را شرح می دهیم. ماسک نیم صورت مدل 7502 و 7503 قابل استفاده برای رنگ آمیزی، جوشکاری، استفاده از مواد شیمیایی، ساخت و ساز، تاسیسات، معدن، داروسازی ریخته گری، تراشکاری، مراکز درمانی، آلودگی ها سمی و استفاده در محل کار، مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از این ماسک در فعالیت های متعددی استفاده می شود که در ادامه برخی از آن ها را شرح می دهیم. مکانیکی، کار با مواد شیمیایی، تراشکاری، کوره های حرارتی، آهنگری، آزمایشگاهی ، ماشینکاری، سنگ تراشی، نقاشی، ریخته گری ، سنباده زنی، برشکاری، جوشکاری و …

3m-half-facepiece-respirator-7500-2ویژگی های ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام 3M سری 7500

یکی از توصیه های مهم کمپانی تری ام به مصرف کنندگان، تنها استفاده از فیلتر های ساخت شرکت تری ام 3M می باشد. زیرا اینگونه میزان کارایی و کیفیت ماسک بالا رفته و سلامت تنفس در شرایط مختلف تضمین می گردد. البته لازم به ذکر هست که تشخیص اصالت فیلتر ماسک بسیار حائز اهمیت بوده و بایستی بتوان کالای اصل را از سایر محصولات تقلبی و جعلی تشخیص داد. لازم به ذکر هست که صنایع ایمنی پارس، وارد کننده و مرجع پخش محصولات کمپانی تری ام در ایران بوده و تمامی محصولات با اصالت و مطمئن را به دست مصرف کنندگان میرساند. حال طبق توصیه گفته شده میزان بهره وری از ماسک 7502 و 7503 در صورت استفاده از فیلتر های ساخت 3M بیشتر شده و کیفیت بیشتری را ارائه می دهد. طبق آمار تهیه شده و آزمایشات متعددی که کسب گردیده، در این صورت ماسک سری 7500 قادر هست تا ده برابر از حد مجاز، از دستگاه تنفسی در برابر آلودگی ها و ذرات کاملا محافظت کرده و سلامتی تضمین شده ای را در بر داشته باشد.

3m-half-facepiece-respirator-7500-4تجربه استفاده از ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام 3M سری 7500 از دید مصرف کنندگان

ما برای کمک به انتخاب راحت تر مصرف کننده و ایجاد بستری فراهم تر برای بررسی و مقایسه، از برخی از خریداران محصولات بازخورد تهیه می کنیم. این بازخورد ها از دید مصرف کنندگان بوده و حاصل تجربه استفاده آن ها می باشد. در ادامه برخی از موارد پر تکرار را آورده ایم.
 • این ماسک حس سبکی و راحتی بسیار لذت بخشی را دارد و در استفاده های طولانی مدت، خستگی کمتری را در بر دارد.
 • لبه های داخلی ماسک از جنس سیلیکون ساخته شده اند که این باعث می شود ماسک بر روی صورت به خوبی نشسته و کیپ شود. بدین صورت امکان بوجود آمدن روزنه و یا مجرایی برای نفوذ هوای خارجی به داخل ماسک بوجود نمی آید.
 • برخورداری از طراحی ویژه ماسک های سری 7500 تری ام به گونه ایست که دریچه خروجی ها به سمت پایین تعبیه شده است. این کار باعث شده تا هوا و بخارات حاصل از تنفس باعث ایجاد گرما و تبعات دیگر نشود.
 • این مدل ماسک دارای دو نوع بند می باشد که یکی برای بستن دور گردن و دیگری برای در بر گیری سر می باشد. این ویژگی امکان در آوردن و گذاشتن ماسک را راحت تر کرده تا در صورت باز کردن ماسک دیگر روی زمین و یا سطوحی دیگر قرار نگرفته و بر دور گردن باقی بماند.
 • این ماسک انعطاف پذیری بالایی داشته و به راحتی قابل استفاده می باشد. این ویژگی باعث شده تا تمیزکاری و پاکسازی ماسک پس از استفاده بسیار راحت تر شده و آلودگی ها و کثیفی ها زودتر از بین بروند.
 • هد بند این ماسک دارای گیره های تنظیم شونده هستند که می توان به راحتی برای افراد مختلف تنظیم کرد و با ابعاد مختلف سازگار می باشد.

3m-half-facepiece-respirator-7500-5ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام 3M سری 7500 با چه فیلتر ها و متعلقاتی سازگار است؟

انواع فیلتر های ماسک 3M سری 6001 می باشد که دارای نوار مشکی بوده و همچنین مناسب برای برای بخارات آلی می باشد. مدل دیگر فیلتر های سری 6003 هستند که دارای نوار زرد بوده و مناسب برای بخارات آلی و گازها هستند. مورد دیگر فیلتر های تری ام سری 6006 بوده که دارای نوار زیتونی بوده و مناسب برای گاز های مضر مختلف می باشند. اما ماسک های سری 7500 تری ام با کارتریج ها و فیلتر های ماسک سایر سری ها نیز سازگار هستند. زیرا همگی دارای یک نوع اتصال بوده و به راحتی قابلیت جابجایی می باشند. برخی از مدل های فیلتر های سازگار بدین گونه هست.
 • فیلتر سری 7000 تری ام
 • فیلتر سری 2200 تری ام
 • فیلتری سری 2000 تری ام
 • فیلتر سری 5000 تری ام
 • فیلتر سری 6000 تری ام

3m-half-facepiece-respirator-7500-6دستورالعمل استفاده از ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام 3M مدل 7502 و 7503 چگونه است؟

استفاده از ماسک های سری 7500 تری ام 3M سخت نبوده و بسیار هم آسان می باشد. اما ما برای اینکه توصیه نامه تولید کننده را توضیح داده و روش های بهتر نگهداری را ارائه دهیم، در ادامه مراحل استفاده درست را کامل با جزئیات شرح می دهیم.
 1. ابتدا صورت را کاملا خشک و تمیز می نماییم. برای آقایان توصیه می شود که صورتشان ریش نداشته و صاف باشند. همچنین برای بانوان نیز توصیه میشود که از قرار گیری موی سرشان بین ماسک و صورت جلوگیری به عمل نمایند.
 2. درپوش جلویی ماسک را برداشته و از سلامت سوپاپ ماسک اطمینان حاصل شود. تا در صورت صدمه پرده سوپاپ به موقع مطلع شویم.
 3. قبل از نصب فیلتر بر روی ماسک، تاریخ انقضاء فیلتر را چک کرده تا سالم بوده و تاریخ مصرفش به پایان نرسیده باشد.
 4. سپس فیلتر ماسک را بر روی محل قرار گیری فیلتر قرار داده و در جهت عقربه های ساعت می چرخانیم تا فیلتر به خوبی نصب شود.
 5. نکته قابل توجه در نصب فیلتر ها، گذاشتن دو فیلتر از یک نوع فیلتر می باشد. در صورت استفاده از دو نوع فیلتر متنوع بر یک ماسک، تبعات و احتمالات مضری ممکن است بوجود آید.
 6. سپس ماسک را بر روی بینی خود می گذاریم و در صورت کیپ شدن بر روی صورت، دنباله هارنس را گرفته و به عقب سر می کشیم تا ماسک بر روی صورت کامل قرار گیرد.
 7. سپس در صورت نیاز می توان بند های جانبی ماسک را از پشت گردن به یک دیگر متصل نمود.
 8. بعد از گذشت مراحل قبلی، حال انتهای تسمه ها را کشیده و سفت می نماییم. تا که ماسک کاملا بر روی صورت بنشیند.
 9. برای بررسی کیپ بودن ماسک بر روی صورت، با استفاده از دو انگشت شصت، ورودی های هوای فیلتر ها را فشار داده و کامل می بندیم. سپس با نفس کشیدن و بسته بودن راه های ورودی فیلتر ها، ماسک باید جمع شده و به سمت صورت کشیده شود. در صورتی که این اتفاق نیفتاده و ماسک به سمت داخل جمع نشود، در یکی از مراحل قبلی سهله انگاری شده و باید دوباره با دقت مراحل قبل را اجرا نماییم. زیرا مجرای ثانویه بین صورت و ماسک بوجود آمده که بسیار خطرناک بوده و کارایی ماسک را کاهش می دهد. در برخی موارد این اتفاق به دلیل محکم نبودن تسمه های ماسک می باشد که با سفت کردن تسمه ها، این مشکل به خوبی برطرف می شود. پس از استفاده با استفاده از گیره های بند ماسک، آن را شل می کنیم تا ماسک آزاد شده و از روی صورت آن را برداریم.
 10. در پایان لازم هست تا پس از استفاده ماسک را با پاک کننده های مناسب تمیز نماییم و از باقی ماندن آلودگی ها بر روی ماسک جلوگیری کنیم.

سوالات متداول درباره ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام 3M سری 7500

آیا این مدل ماسک دارای فیلتر جانبی می باشد؟

خیر. ماسک های سری 7500 تری ام فاقد فیلتر اولیه بوده و برای استفاده باید فیلتر جداگانه تهیه نمود. فیلتر های جانبی شامل موارد داخل جعبه ماسک نمی باشد.

آیا این ماسک قابلیت اتصال شیلد محافظ صورت را دارا می باشد؟

خیر. این ماسک به تنهایی ماسک تنفسی بوده و قابلیت اتصال شیلد محافظ صورت را دارا نمی باشد. اما میتوان به صورت جداگانه تهیه نموده و بر روی صورت قرار داد.

آیا ماسک سری 7500 دارای دیافراگم صوتی می باشد؟

خیر. این ماسک فاقد دیافراگم صوتی بوده و در حین استفاده، صحبت کردن صدای کمی را به بیرون از ماسک انتقال می دهد.

آیا این ماسک شامل گارانتی می باشد؟

بله. تمامی محصولات برند 3M شامل گارانتی اصالت کالا و سلامت فیزیکی بوده و تایید می گردند. اما لازم به ذکر هست که محصولات ایمنی ساخت تری ام فاقد گارانتی مدت دار و یا خدماتی اند.

آیا امکان استفاده از سایر فیلتر های تولید شده بر روی ماسک سری 7500 می باشد؟

بله. اما توصیه اکید تولید کننده استفاده از فیلتر های ساخت 3M می باشد. زیرا این فیلتر ها سازگاری بیشتری با محصولات خود شرکت داشته و از جهتی سلامتی مصرف کننده را تضمین میکنند. از این رو توصیه می شود به همراه خرید ماسک تری ام، فیلتر های مورد نیاز خود را طبق فضا استفاده انتخاب و خریداری نمایید.

قیمت ماسک شیمیایی نیم صورت تری ام 3M سری 7500

با توجه به شرایط کنونی بازار و نوسانات لحظه ای ارز، امکان قیمت گذاری مقدور نمی باشد. زیرا ما محصولات را با کم ترین مقدار سود به دست مصرف کنندگان رسانده و شرایط سخت تری برای قیمت گذاری داریم. از این رو مشتریان گرامی برای استعلام قیمت محصولات و بررسی موجودی می توانند با یکی از راه های ارتباطی تماس گرفته و از دقیق ترین قیمت محصولات مطلع شوند. همچنین برای مشاهده قیمت می توان به قسمت فروشگاه مراجعه نمود و در صورت موجود بودن محصول، آخرین قیمت را مشاهده کرد.
محصولات مرتبط