تهران، میدان حسن آباد
تهران، میدان حسن آباد
09124476349

فیلتر ماسک تری ام 3M

فیلتر ماسک تری ام 3M

فیلتر ماسک های تری ام

کمپانی تری ام یک کمپانی آمریکایی چند ملیتی است که در شهر مینه سوتا، یکی از حومه های سنت پل واقع شده است. این کمپانی محصولاتی نظایر چسب، مواد الکترونیکی، مدارات الکترونیکی، محصولات پزشکی و ماسک و فیلم های نوری تولید می کند. در این مقاله می خواهیم به معرفی چند مورد از محصولات این کمپانی معروف و مشهور بپردازیم. گرچه نمی توان سالها تجربه و تعهد یک کمپانی را در چندین کلمه خلاصه کرد اما با این حال معرفی چند محصول ممتاز خالی از لطف نیست. محصولات معرفی شده فیلتر 6001 تری ام، فیلتر 6003 تری ام، فیلتر 6006 تری ام، فیلتر 2091 تری ام و فیلتر 2097 تری ام می باشند.

فیلتر 6001 تری ام

این فیلتر ها با سپر جوشکاری،سیستم های PAPR و سیستم هوای عرضه شده ی کمپانی سازنده سازگارند. نوع اتصال فیلتر سرنیزه است که آیتم استفاده در ماسک های نیم صورت و تمام صورت سری 6000،7000 و FF-400 را امکان پذیر می کند. همچنین از چشم های محافظت می کند و نوار مشکی نیز دارد.

استاندارد و وظیفه ی محافظت

فیلتر های مدل 6001 کمپانی تری ام، برای محافظت در برابر بخار و گاز های آلی، گازهای ارگانیک، نفتالین، نیتروبنزن، استون و اتیل الکل تهیه شده اند لازم به ذکر است که در این ویژگی استاندارد NIOSH را دارا می باشند. نوع کارتریج و فیلتر آن بخار و گاز است که تجهیزات جانبی را همراه خود دارند و از انواع قابل تعویض هستند. این کارتریج بخار آلی محافظ جوش کلیپ نیز می باشد

ویژگی و شاخصه ها

همچنین فیلتر 6001 تری ام دارای ویژگی های مانند شیر بازدم جریان خنک، راحتی و ماندگاری پیشرفته و ویژگی کشویی است که از مزایای آن بشمار می رود. یکی دیگر از شاخصه های این کارتریج نیم رخ این است که با کمک آن می توان تا 10 برابر بیشتر از حد مجاز PEL در معرض بخار ها قرار گرفت و با کمک کارتریج کامل آن می توان این عدد را تا 50 برابر بیشتر افزایش داد ولی بیشتر از آن باید محل را سریع ترک کرد در غیر اینصورت باعث بروز آسیب های تنفسی می شود.

ابعاد و صنایع کاربردی

ابعاد آن 3×10×16 است که با توجه به وزن 100 گرمی و سیلیکون بکار رفته در آن سبکی قابل توجهی دارد و همچنین طراحی رفت و برگشت آن زمینه ی دید و آسودگی را افزایش می دهند. این ویژگی ها باعث می شود در صنایع شیمیایی، پتروشیمی، نفت و گاز، تولید و ساخت فلز و فرآوری غذایی راحت تر استفاده شود. شما با انتخاب این نوع کارتریج برخی از نیاز های آموزشی و ابزارات ایمنی را کاهش می دهید چرا که این فیلتر احتیاجات زیادی در صنایع مختلف را برطرف می سازد. احتیاجاتی مانند مونتاژ و مکانیکی، شارژ دسته ای، توزیع مواد شیمیایی، تمیز کردن قطعات و رنگ آمیزی، پوشش آب بندی و تغییر کاربری .

موسسه NIOSH (نیوش) چیست ؟

نیوش مخفف (National Institute for Occupational Safety and Health) است و به معنای موسسه ی ملی ایمنی و بهداشتی کشور آمریکا است. فعالیتهای این سازمان جهت کاهش آسیبهای انسانی و شغلی است و همواره در تلاش بوده تا استاندارد هایی را تدوین کند که سلامتی را در اولویت قرار دهد. هدف های این سازمان شامل ارائه و ارتقای پژوهش ها و استاندارد های مسائل بهداشتی و ایمنی می شود. این سازمان تمام عملکرد های انسانی و ایمنی را بکار گرفته و در جهت تاسیس و بوجود آوردن سازمان های خصوصی با دیگر سازمان ها تعامل می کند. این انستیتو یکسری دوره های آموزشی و اطلاعاتی در مورد ایمنی و بهداشت کار برای همگان اعم از زن و مرد برگزار می نماید. دیگر کار مفید این موسسه این است که سطح اطلاعات و دانش برخورد با مواد سمی و عوامل فیزیکی را ارتقا می دهد.

فیلتر 6003 تری ام

این کارتریج از نوع گاز و بخار است که هدف آن برای محافظت، جلوگیری از تنفس گردوغبار، گازهای ترکیبی، بخار آلی مانند استون، کلروفرم و گازهای اسیدی که شامل دی اکسید کلر، دی اکسید سولفور، و سولفید هیدروژن می باشد، است.

استاندارد ها و حوزه های بکارگیری

فیلتر 6003 تری ام نیز مانند فیلتر 6001 استاندارد NIOSH را دارا می باشد که در حوزه ی بخار های آلی و گاز های اسیدی است و همچنین استاندارد EN136:1998 را بهمراه دارد. زمینه های پیشنهادی ما برای بکارگیری فیلتر 6003 تری ام ریختن فلز مذاب، داروسازی، توزیع و ساخت مواد شیمیایی، مونتاژ مکانیکی، شارژ دسته ای و کوددهی است. این نوع فیلتر در صنایع فرآوری غذایی، حمل و نقل، نفت و گاز و صنایع شیمیایی استفاده میشود به همین خاطر سبک طراحی شده است و در ابعاد 3×10.5×16 و وزن 220 گرم و رنگ زرد بکار گرفته می شود.

ویژگی ها و خصوصیت ها

از خصوصیت های دیگر این فیلتر می توان به ویژگی کشویی، راحتی و ماندگاری پیشرفته و شیر بازدم جریان خنک اشاره کرد. فیلتر 6003 تری ام سازگار با سیستم هوای عرضه شده و سیستم PAPR کمپانی تری ام و سپر جوشکاری است. اتصال این فیلتر از نوع قابل تعویض و سرنیزه است که سبب بهره گیری هم در ماسکهای تمام صورت و هم در نیم صورت سری 6000،7000 و FF-400 شده است.

مدت زمان استفاده

این محصول پلاستیکی است و از چشم ها محافظت می کند. با توجه به آن که هوا می تواند به راحتی در آن جریان پیدا کند، مدت طولانی تری نیز استفاده می شود. به یاد داشته باشید تا زمانی که این محصول بر اثر آلودگی تحریک نشده باشد و بو و طعم بدی نشان ندهد قابل استفاده است البته که نباید در مکانهایی که مقدار اکسیژن قابل تنفس کم است از آن استفاده نمود.

فیلتر 6006 تری ام

طراحی این فیلتر به شکل رفت و برگشت است که جلوی دید را نمی گیرد و سطح راحتی را افزایش می دهد. نوع این فیلتر تعویضی است و از نوع سرنیزه هم می باشد که گزینه ی استفاده در ماسک های نیم صورت و تمام صورت سری 6000،7000 و FF-400 را ممکن ساخته است. نوع این محصول کارتریج است و وظیفه ی محافظت در برابر بخارهای آلی مانند دی اکسید گوگرد، دی اکسید کلر، فلوراید هیدروژن و سولفید هیدروژن را برعهده دارد.

استاندارد و تصفیه گری فیلتر 6006 تری ام

این فیلتر استاندارد NIOSH را برای محافظت در برابر گازهای اسیدی و بخار های آلی، آمونیاک، متیل آمین و فرمالدئید را دارا می باشد. این نوع فیلتر سه گروه E “گاز و بخارات اسیدی” A “بخار و گازهای آلی ” K “بخارات و ترکیبات آمونیاک” را تصفیه می کند. بر همین اساس به فیلتر مولتی گاز معروف شده است.

صنعت های مربوطه

این نوع فیلتر در سندبلاست کاری مورد استفاده قرار نمی گیرد و در عرصه های متنوعی همچون پروژه های عمرانی، پتروشیمی، داروسازی، خمیر کاغذ، حمل و نقل دورریز های سمی و خطرناک و کارهای مربوط به آتش نشانی مصرف می شود. همچنین این فیلتر بخش عظیمی از نیازهای پراکنده ی شما را پاسخگو می باشد زیرا مصرف کننده ی آن در کار های متنوعی همچون رنگ کردن، تمیز کردن، توزیع مواد شیمیایی و مونتاژ و مکانیکی میتوانید باشید.

ترکیبات و ابعاد

ترکیبات سیلیکونی نیز در این فیلتر وجود دارد و وزن کم آن که برابر 220 گرم است آسودگی را فراهم می سازد. ابعادش 5×10×16 می باشد و راحتی و ماندگاری پیشرفته و محافظ جوش کلیپ را دارد. این فیلتر علاوه بر محافظت تنفسی، از چشم ها نیز محافظت می کند و شیر بازدم جریان خنک و ویژگی کشویی را نیز دارا می باشد. این فیلتر با سپر جوشکاری، سیستم هوای عرضه شده و سیستم های PAPR کمپانی مربوطه سازگاری دارد.

فیلتر 2091 تری ام

این نوع کارتریج ایمنی دارای ذرات ریز است که برای جذب نمودن ذرات کوچکی مانند گردوغبار، آزبست و سیلیس موجود در هوا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از جهتی هم حاوی پلی پروپیلن است و مانند فیلتر های 6001،6003،6006 تری ام با سپر جوشکاری، سیستم هوای عرضه شده و سیستم های PAPR کمپانی تری ام سازگاری دارد.

محیط ها و صنایع قابل استفاده

زمانی که از این فیلتر استفاده شود امکان حضور افراد در کنار موادی همچون سرب، آزبست، کادمیوم و آرسنیک و تنفس در آن مکان فراهم ساخته می شود. در نتیجه این فیلتر برای صنایعی مانند لحیم کاری، جوشکاری، برش مشعل و عملیات حرارت دادن فلز تناسب دارد. فیلتر 2091 تری ام دوام و مقاومت بالایی در برابر ذرات نفتی، روغنی و غیر روغنی، رطوبت، سایش و حرارت را درون خود دارد و همچنین و جذب کننده ی کربن فعال است. شاخصه ی تنفس راحت و سبکی را نیز شامل می شود و سازگاری سرنیزه ی آن اجازه می دهد تا با بسیاری از ماسکهای نیم صورت و تمام صورت تری ام تناسب داشته باشد.

ویژگی ها و مشخصه های فیلتر 2091 تری ام

از ویژگی های دیگر این فیلتر سیلیکونی میتوان به دارا بودن چندین لایه ی نمدیمی، قطعات یدکی، مهار شش نقطه ای، مناسب بودن برای ماسکهای نیم صورت تری ام مدلهای 6502،6200،7502 تری ام و ماسکهای تنفس مجدد اشاره کرد. فیلتر 2091 تری ام تجهیزات جانبی دارد و آئروسل آن از نوع نفتی و غیرنفتی است. محافظ جوشکاری، ویژگی کشویی، شیر بازدم جریان خنک همراه با راحتی و ماندگاری پیشرفته از دیگر مواردی است که در هنگام صحبت از این نوع فیلتر میتوان بر زبان آورد.

بازدهی فیلتر و استاندارد

این فیلتر بازدهی بالایی با درصد 99.97 را دارد که طبق سنجش و استاندارد NIOSH P100 طراحی شده است و کد رنگی این فیلتر در استاندارد نیوش (NIOSH) سرخابی است.

فیلتر 2097 تری ام

این فیلتر برای محافظت در برابر بخار های آلی و ذرات معلق در هوا که حاوی سیلیس، آزبست و بخار آلی باشند استفاده می شود، همه کاره است و نصبی آسان دارد.

استاندارد و بازده

قابل ذکر است که فیلتر 2097 تری ام برای محافظت تنفسی مقابل ذرات معلق روغنی و غیر روغنی توسط معیار نیوش (NIOSH) تایید شده است. بازده این فیلتر استثنایی است و نمایانگر عدد 99.97 درصد است که با آزمون سری NIOSH P100 کاملا مطابقت دارد و با توجه به این موضوع مدت زمانی که میتواند مورد استفاده قرار گیرد 40 ساعت تا سه روز می باشد. این فیلتر می تواند بو های آزاردهنده را تسکین دهد که از بخار های ارگانیک زیر سطح مجاز قرار گرفته اند و در معرض PEL باشند.

نوع کارتریج و وزن

نوع کارتریج مذکور ذره ذره است و با سپر جوشکاری، سیستم هوای عرضه شده و سیستم های PAPR کمپانی تری ام سازگاری دارد. آئروسل آن از نوع نفتی و غیرنفتی است و بر همه ی ماسک های نیم و تمام صورت ساخت شرکت تری ام قابل نصب است. با توجه به سیلیکون داخل آن، وزن این فیلتر حدود 10 گرم است و فایبرگلاس ندارد. از سبکی بسیار بالایی نیز برخوردار است و در موعد مصرف مراحل سختی برای استفاده طی نمی شود. این فیلتر قابل تعویض است و تعمیر نمی شود.

زمینه های بکارگیری

زمینه های بکارگیری این محصول ریختن فلز، آماده کردن رنگ، جوشکاری، خمیر کاغذ و پتروشیمی است و از صنایع مربوط به آن فرآوری غذایی، داروسازی، صنایع دریایی و ریخته گری می توان نام برد. همچنین حاوی پلی پروپیلن است و شاخصه هایی همچون شیر بازدم جریان خنک، ویژگی کشویی، ماندگاری و راحتی پیشرفته را در خود گنجانده است. اگر یک فیلتر برای محافظت چند منظوره می خواهید فیلتر 2097 مناسب است زیرا دارای چند لایه کربن تعبیه شده می باشد.

سری فیلتر P100 تری ام

موسسه ی ملی ایمنی و بهداشتی آمریکا و یا همان نیوش (NIOSH) برای ماسک ها یک طبقه بندی بر اساس پالایش ذرات معلق هوا در نظر گرفته است، اما این دسته بندی در مورد توانایی ماسک ها در جلوگیری و یا حذف کردن بکلی گازهای شیمیایی و بخار های هوا صحبتی نکرده است. موسسه ی نیوش 9 طبقه بندی را به ما ارائه می دهد که متشکل از ماسک هایی است که بر حسب کارایی و مدل آن می باشد. طبقه بندی مورد نظر، طبقه فیلتر ها است که نشان دهنده ی مقاومت فیلتر در برابر ذرات روغن و مواجهه با آن ذرات را می گوید. مجموعه های معرفی شده ی این طبقه بندی با حروف R,N یا P شناخته می شود:
  • P: ماسک های تنفسی ضد روغن: در مکان هایی که مقدار روغن در هوا بسیار زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد و فیلتر می تواند بیشتر از یکبار مورد استفاده قرار گیرد.
  • R: ماسک های تنفسی مقاوم در برابر روغن: این نوع زمانی بکار می رود که ذرات روغن وجود داشته باشند.
  • N: ماسک های تنفسی غیر مقاوم در برابر روغن: مناسب برای محیط های غیر روغنی سری ماسک های P100 تری ام در دسته ی ماسکهای تنفسی ضد روغن دسته بندی می شوند که سطح بهره وری آنها 99.97 درصد است.
  • قیمت فیلتر ماسک های تری ام
مشتریان عزیز! جهت سفارش و خرید محصولات مذکور می توانید با مراجعه به صفحه ی تماس با ما پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. همچنین کارشناسان فروش ما در پیام رسان واتس آپ، تلگرام یا ایمیل در خدمت شما هستند.
محصولات مرتبط