تهران، میدان حسن آباد
تهران، میدان حسن آباد
09124476349

عینک ایمنی ضد خش و بخار استار Star

عینک ایمنی ضد خش و بخار استار Star
امروز در قرن بیست و یک، علم پیشرفت های زیادی داشته است. این پیشرفت ها لازمه ی تلاش روز افزون و پشتکار است. فراموش نکنید مهمترین اصلی که باعث بقای یک صنعت می شود، ایمنی است. ایمنی هنگام کار باعث تداوم در کار و اثر بخشی است. یکی از مهم ترین اعضای بدن انسان که باید از آن محافظت نمود، چشم انسان است. این نعمت خدادادی بیشترین اهمیت را میان اعضای صورت دارند. چشم های مسئول حس بینایی هستند و همین نشان دهنده ی میزان اهمیت آنهاست.

محافظت از چشم

فرض کنید هنگام کار در آزمایشگاه قطره ای از موادی که آسیب رسان هستند مانند اسید ها طی یک واکنش به سمت چشمان شما پرتاب شود. در آن زمان آسیبی که به چشم شما وارد می شود جبران پذیر است؟ برای محافظت از این عضو مهم و برگشت ناپذیر شما نیازمند یک عینک ایمنی هستید. عینک ایمنی همانطور که خود می گوید، وظیفه ی محافظت از چشم ها را بر عهده می گیرد. این محافظت در برابر عوامل و خطرات خارجی که ممکن است به چشم آسیب برسانند شکل میگیرد. عمده ی این خطرات به چهار گروه تقسیم بندی می شوند:
  • ذرات ریز جامد مانند تراشه های فلزی
  • ذرات ریز مایع همچون مایع های آسیب رسان اسیدی
  • نور شدید برخی از کار ها
  • گاز های سمی و غیر سمی

Star-safety-glasses-1انواع عینک های ایمنی استار

بدیهی است که با توجه به آسیب های مختلفی که به چشم های ما می رسد، محافظت کننده های آن هم متنوع باشند. این تنوع، کیفیت حفاظت را بالا برده و باعث می شود هر عینک ایمنی برای کارایی های مخصوص به خود بکار برود.

عینک ایمنی سنگ زنی Star

بیشترین استفاده ی کاربران از عینک ایمنی استار، مربوط به عینک سنگ زنی است. این عینک مربوط به دسته ی اول خطرات می باشد. همانطور که میدانید دسته ی اول در مورد ذرات جامد بود. کاربرد این عینک ایمنی استار در تراشکاری ها، نجاری ها و مشاغلی از این دست می باشد. اگر در معرض خطرات ذرات ریز جامد هستید، توصیه می شود حتما از این عینک استفاده کنید. از ویژگی های این عینک ایمنی می توان به لنز روشن آن اشاره کرد. این لنز از دور و اطراف چشم و از خود چشم هم محافظت می کند. توجه داشته باشید که پوشش عینک ایمنی Star برای حفاظت باید وسیع باشد تا وظیفه ی خود را بخوبی انجام دهد.

Welding-glassesعینک ایمنی آزمایشگاهی استار Star

در آزمایشگاه ها افراد پی در پی با مواد شیمیایی مختلفی سروکار دارند. این مواد مشمول دسته ی دوم خطرات یعنی ذرات ریز مایع می شود. در نتیجه مهمترین خطری که چشم ها را تهدید می کند؛ ذراتی است که می تواند به هر سو پرتاب شود. ساختار عینک آزمایشگاهی استار باید سبک و کشیده باشد. این سبکی به کاربر اجازه می دهد تا در محیط طاقت فرسای آزمایشگاه، بخاطر وسایل ایمنی خسته نشود. شاخصه ی کشیده بودن این عینک ایمنی باعث می شود محدوده ی حفاظت آن بزرگتر شود و از نواحی چشم محافظت شود.. در کل عینک ایمنی استار آزمایشگاهی شباهت هایی با عینک سنگ زنی دارد. عینک ایمنی آزمایشگاهی نسبت به عینک سنگ زنی ظرافت بیشتری دارد. هر دوی این عینک ها دارای لنز شفاف هستند و محافظ توری ندارند.

عینک جوشکاری استار Star

عینک جوشکاری همانطور که از نامش پیداست مخصوص جوشکاری است. هنگام جوشکاری نورهایی به چشم ما می رسد که ممکن است آسیب جدی به اعضای چشم وارد کنند. از این رو عینک جوشکاری استار Star به شما پیشنهاد می شود تا از آن بهره ی مورد نظر را ببرید. عینک جوشکاری لنز های تیره دارند که با میزان تیرگی های مختلف در بازار موجود است. عدد تیرگی عینک جوشکاری از 5 تا 14 است. این لنز های تیره باعث می شوند از شدت نور کاسته شود و در نتیجه چشم های در امان بمانند. البته این لنز های تیره با استفاده ی طولانی مدت باعث می شود چشم فرد نیاز داشته باشد به مسیر دیگری نگاه کند. با توجه به این مشکل به تازگی عینک استار متناسب این شرایط تولید شده است که لنز شفاف دارند.

Welding-glasses1عینک ایمنی گاگل استار

دسته ی چهارم خطرات به گاز های سمی و غیر سمی اشاره داشت. عینک ایمنی گاگل استار هم مختص این خطرات طراحی شده است تا از ما در برابر این گاز ها محافظت نماید. از آنجایی که گاز ها می توانند از هر منفذی عبور کنند، عینک محافظ آنها باید طوری طراحی شود که حتی گاز ها هم از آن پیرامون آن عبور نکنند. گاز های سمی حتی اگر به چشم هم برخورد نکنند، باعث سوزش پوست صورت می شوند. به همین علت عینک های ایمنی گاگل Star دسته ندارند و با کش بر روی صورت فرد می ماند. این عینک شبیه عینک اسکی است و لنز های سفید دارد. البته این عینک هم با لنز های تیره می تواند مورد استفاده ی جوشکاری قرار گیرد، اما مصرف کننده ای ندارد.

عینک ایمنی پارکسون

عینک ایمنی پارکسون! عینکی چند منظوره که افراد از آن در محیط های باز استفاده می کنند. یکی از مزایای عینک ایمنی پارکسون این است که کمتر از دیگر عینک های ایمنی دچار ساییدگی و خراش می شود. همچنین از نور فرابنفش جلوگیری می کند و افراد جوشکار نیز عینک ایمنی پارکسون را بکار ببرند. این عینک محدودیت استفاده ندارد و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این عینک را با 3 نوع لنز تهیه فرمایید.

عینک محافظ لیزر

اگر با دستگاه های برش لیزری سروکار دارید، حتما از عینک محافظ لیزری استار Star استفاده کنید. این عینک در مطب ها هم کاربرد دارد و از رسیدن اشعه ها و حرارت های آسیب زا به چشم جلوگیری می کند. شما باید با توجه به فرم صورت و متناسب با راحتی خود سایز های مختلف عینک محافظ لیزر استار را خریداری نمایید. این عینک دارای عدسی نشکن است و شما می توانید هنگام کار هایی مانند برش های لیزری و حکاکی های لیزری از عینک محافظ لیزر بهره ببرید. این عینک اندازه های مختلفی دارد و به راحتی بکار می رود.

عینک ایمنی ضد خش استار Star

عینک ایمنی ضد خش استار Star بشدت مورد نیاز افراد بوده است. این نوع عینک ها دیر تر کهنه و قدیمی می شوند. یک پوشش سخت بر روی لنز های آن است که مقاومت آن را نسبت به ضربه بیشتر می کند. در عینک های ایمنی ضد خش یک لایه ی محافظ که ممکن است جنس آن از پلاستیک باشد، لنز عینک های ایمنی ضد خش استار را می پوشاند. این پوشش هم در جلو و هم در عقب لنز ها کشیده شده اند تا کیفیت بهتری به ما ارائه دهند. البته این لایه های ممکن است به وزن عینک اضافه کنند.

Star-safety-glasses-3لنز های عینک ایمنی ضد خش

لنز های ضد خشی با ایندکس بالا تولید شده است. لنز هایی که ایندکس بالا دارند بسیار سبک تر از تولیدات قدیمی است. نوعی از این لنزهایی که ایندکس بالا دارند، لنز های پلی کربنات هستند. از طرفی هم این نوع عینک استار برای محافظت UV نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

Star-safety-glasses-2انواع لنز های عینک ایمنی

در ساخت عینک ایمنی با توجه به کاربرد عینک ایمنی شکل آن تغییر می کند. یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد رنگ لنز عینک استار می باشد. رنگ لنز ها با توجه به کارایی عینک تغییر می کند.

لنز های سبز رنگ

عینک های ایمنی همراه با لنز خود برای محافظت از انسان طراحی شدند. محافظت لنز های سبز رنگ نسبت به اشعه ی مادون قرمز (IR) و تابش های الکترو مغناطیسی(EMR) صورت می گیرد. عینک های ایمنی که لنز سبز رنگ دارند تاریک ترین عینک به شمار می آیند. توجه داشته باشید که اگر در معرض اشعه ی مادون قرمز و تابش الکترومغناطیسی هستید حتما از این نوع لنز در عینک ایمنی خود استفاده کنید. درست است که این تابش ها دیده نمی شود اما برای چشم انسان بسیار مضر هستند.

Safety-glasses-lensلنز های آینه ای و یا جیوه ای

این لنز در عینک هایی مورد استفاده قرار میگیرد که در برابر اشعه های خطرناک باشند. این اشعه ها همچون نور های آفتابی هستند. از جهتی هم این لنز مقاومت زیادی دارد و ضدخش است. شما می توانید در محیط های مرطوب هم از این لنز بهره ببرید. زمانی که این عینک را می زنید لنز، نور را به مقدار زیادی منعکس می کند و همین باعث میشود خسته نشوید. این انعکاس بسیار بالا بعلت وجود آینه ای در سطح بیرون لنز است. این پوشش باعث می شود فرد اطراف را به رنگ قهوه ای و یا خاکستری ببیند.

لنز آبی

این محصول در کارخانه های فراوری مواد غذایی توسط کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد. از سویی نیز غلظت بالای سدیم نور زرد را همراه خود دارد. این حور بسیار زیاد باعث‌خستگی‌ چشم و آسیب آن می شود. لنز آبی رنگ بخوبی می تواند از شما در برابر این نور زرد محافظت اگر در محیط کاری خود با غلظت خیلی زیادی سدیم روبه‌رو هستید، توصیه می شود این لنز را در عینک های ایمنی خود بکار ببرید‌.

لنز کهربایی

لنز کهربایی با رنگ قهوه ای نیز شناخته می شود. اگر این عینک در برابر عکامل فیزیکی زیادی قرار بگیرد مقاومتی از خود نشان نمی دهد. همچنين اگر در مخیط های تاریک و کم نور فعالیت می کنید می توانید از این لنز بهره مند شوید‌.،کارایی این لنز بطوری است که وضوح دید را کاهش می دهد و اجازه می دهد در شرایطی که نور کم است همچون‌ اتاق های مطالعه، هوای ابری و مه آلود دید بهتری داشته باشید. اگر جزو آن دسنه از افراد هستید که با صفحه نمایشگر های دیجیتال همچون تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و غیره سروکار دارید، این لنز برای شما کاملا مناسب است.

لنز قطبی و یا پلاریزه ی آفتابی

لنز قطبی برعکس لنز آبی در محیط هایی بکار می رود ‌که نور زیادی وجود داشته باشد. این نور می تواند مانند نور خورشید باشد. از همین رو نام دیگر این لنز را پلاریزه ی آفتابی می باشد. با این لنز بیم آنکه در محیط های برفی و مرطوب دید شما کاهش پیدا کند را نداشته باشید. زیرا این لنز از کاهش دید جلوگیری می کند و دقت بسیار بالای دارد. اگر در هنگام استفاده از این لنز در تشخیص رنگ های طبیعی دچار مشکل شدید، هیچ‌ نگران نباشید، زیرا یکی‌ از معايب این لنز این است که فرد را در تشخیص رنگ های طبیعی دچار مشکل می کند. البته این لنز از چشم های حساس به نور خورشید به خوبی مراقب می کند. در این لنز ماده ی منحصر بفردی وجود دارد بهشی از نور را حذف می کند. به عبارتی دیگر این ماده بعنوان فیلتر بکار رفته است.

لنز شفاف یا بی رنگ

لنزی از جنس پلی ‌کربنات و مقرون به صرفه. پرکاربردترین لنز در صنايع امروز لنز شفاف است که در محیط های کم خطر جورد استفاده قرار می گیرد. شما براحتی با این لنز می توانید پیرامون خود را ببینید و در هنگام کار با مشکلی مواجه نشوید. موادی که این لنز از آن ساخته می شوند مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارند و در برابر ضربات استحکام دارند. همین طور این لنز ها در محیط های کم نور مورد استفاده قرار می گیرد زیرا نور را به مقداری زیادی انتقال می دهد.

عینک ایمنی استار مدل SA1

عینکی خوب و به صرفه!

عینک استار مدل SA 1 عینکی است که برای جوشکاری، تراشکاری و ساختمان سازی بسیار مناسب است. دسته های این عینک قابلیتی دارند که کاربر براحتی می تواند با کوتاه و بلند کردن آن، عینک را متناسب با راحتی خود تنظیم کند. در انتهای این دسته های انعطاف پذیر محلی در نظر گرفته شده است تا به آن بند عینک وصل شود و راحتی فرد بیشتر شود. عینک ایمنی استار مدل SA1 لنز های بسیار شفافی دارد که مانع دید حداکثری افراد نمی شود. این لنز شفاف مانند بدنه ی عینک انعطاف پذیر است. این ویژگی باعث شده است تا در برابر ضربه مقاومت کند و طول مدت بیشتری شما از آن استفاده کنید. لنز های عالی عینک ایمنی استار مدل SA1 دارای فریمی انعطاف پذیر هستند.

Star-safety -glasses-4ابعاد و وزن عینک ایمنی استار مدل SA1

عینک ایمنی استار مدل SA1 بسیار سبک بوده و وزنی حدود 20 گرم دارد. ابعاد این عینک به صرفه و عالی 4×5×18 می باشد. در کنار لنز های این عینک قسمتی وجود دارد که دارای انحنای زیادی است. این انحنا کمک می کند تا گوشه و اطراف چشم فرد بخوبی پوشیده و محافظت شود.